Svatební oznámení s průsvitkou

Svatební oznámení s průsvitkou se překvapivě řadí k nejstarším typům svatebních oznámení vůbec. V dobách, kdy se texty tiskly na obyčejném lisu nebo byly kreslené ručně zkušeným kaligrafem (a inkousty nebyly tak dokonalé jako dnes), bylo vhodné pozvánky chránit před rozmazáním listem hedvábného papíru umístěným navrch. Tato tradice se dochovala do dnešní doby, byť jen pro svůj estetický efekt.

Z čeho se dnes kapsy a přebaly dělají

Na průsvitný přebal se používají především pauzáky, většinou s 50% propustností světla. Aby bylo možné pauzák bez problému přehýbat, vhodnější jsou gramáže kolem 130 až 180 g/m2. Silnější pauzák by mohl praskat.

Jakou mohou mít svatební oznámení s průsvitným přebalem podobu

Nejjednodušší jsou svatební oznámení, která jsou tvořena ze dvou přehnutých papírů. Jeden je čistě bílý, druhý – tvořící přebal – poloprůsvitný. Na přebalu mohou být iniciály, datum svatby i různé dekorativní prvky jako ornamenty, srdce a jiná grafika. Přebal však může být i tvarově složitější. Zejména se tvarový výsek používá k vytvoření různých chlopní a prořezů, pomocí kterých lze kapsu sestavit zajímavějším způsobem.

svatební oznámení s průsvitkou

 

svatební oznámení s pauzákemV lepších tiskárnách dokáží pauzák potisknout jak barevně, tak i bílou barvou nebo lesklou perleťovou, zlatou či stříbrnou metalickou barvou.

 

svatební oznámení v kapse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na posledním obrázku je například kapsa, do které zasune čtvercová karta s oznámením. Každý kdo oznámení obdrží potom může snadno kartu z kapsy vyjmout zatažením za stuhu připevněnou. Rozkliknete-li toto oznámení, najdete další ukázky svatebních pozvánek v kapse z průsvitky.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2017/09/tiskoviny-svatebni-fotosvatebka.jpg); }