Svatební oznámení s průsvitkou

Svatební oznámení s průsvitkou

Svatební oznámení s průsvitkou se překvapivě řadí k nejstarším typům svatebních oznámení vůbec. V dobách, kdy se texty tiskly na obyčejném lisu nebo byly kreslené ručně zkušeným kaligrafem (a inkousty nebyly tak dokonalé jako dnes), bylo vhodné pozvánky chránit před rozmazáním listem hedvábného papíru umístěným navrch. Tato tradice se dochovala do dnešní doby, byť jen pro svůj estetický efekt. (Pokračování textu…)

Co je Save the Date a k čemu je dobré

Co je Save the Date a k čemu je dobré

Save the Date je oznámení, které se zasílá dlouho před samotným svatebním oznámením. Jde o anglosaský zvyk, u nás ne příliš rozšířený. Volný překlad by mohl znít „zapište si do diáře“ nebo „zapište si datum“. Výstižnější by byl překlad „předoznámení“, ale ten se jak jistě chápete určitě neujme.  (Pokračování textu…)

Domácí mazlíčci a jiná zvířátka na svatbě

Domácí mazlíčci a jiná zvířátka na svatbě

Zvířata a svatby?

Stále častěji se využívají k dekoraci svateb přírodní materiály (živé květiny, dekor dřeva, kamene, dekorativní sláma, ruční papír, juta atd.), obřady se mnohdy konají na farmách a statcích. Nejen k takovýmto svatbám patří i zvířátka. Mohou být v podobě kreslené – motiv páru zvířat se odjakživa objevuje ve spojení se svatbou či láskou. Vždyť nejklasičtějším symbolem svatebních oznámení  jsou (hned vedle srdcí) holubice. Živá zvířata se pak mohou objevit na svatbě nejen jako „stafáž“ při focení. (Pokračování textu…)

Svatební oznámení s krajkou

Svatební oznámení s krajkou

Krajky nestárnou, používají se už od nepaměti a stále se nám líbí. Když se za dvacet let podíváte na své svatební fotky, tak budou mít vaše svatební šaty stále styl a šmrnc. K tomu máme tisíc a jeden způsob jak a na co je využít. Nevěsta jistě ráda uvítá krajky na svatebních šatech. Krajkou můžeme ozdobit mnoho věcí, například svíčky, stoly, židle, ale také lampiony, jmenovky, svatební oznámení a další předměty, které mají něco společného se svatbou.

Krajky na svatbě

Svatební oznámení s krajkou

Krajkové vzory jsou žádané zejména na svatebních oznámeních. Nemusí se přitom jednat o skutečné krajky, které jsou drahé, ale třeba jen o krajky tištěné, jako je tomu na druhém obrázku níže.

svatební oznámení s krajkou

svatební oznámení s krajkou

svatební oznámení s krajkou

svatební oznámení s krajkou

svatební oznámení s krajkou

svatební oznámení s krajkou

svatební oznámení krajkové laser

svatební oznámení krajkové

Svatební oznámení na míru

Svatební oznámení na míru

Chci svatební oznámení, které žádný katalog nenabízí

Výběr svatebních oznámení z katalogů – ať už přímo ve studiu nebo online – snoubencům velmi ulehčuje a zrychluje již tak dost náročné plánování svatby a příprav kolem. Přesto se najdou snoubenci, kteří sázejí na originalitu a přijdou s vlastním nápadem či motivem pro svatební oznámení. Ve většině případů ale nemají úplně jasnou představu o finálním vzhledu. Potom je na grafikovi, aby pomohl vizi přetavit do grafického návrhu, se kterým budou spokojeni.

Stačí mít s sebou při návštěvě grafika pouze nápad?

Grafici obvykle mívají vytvořené knihovny s tematickými obrázky, ornamenty, fonty a jinými prvky. Když ale zákazník nenajde to, co by splnilo jeho představu, je možné donést si vlastní obrázek, ornament či specifický font na flash disku. Popřípadě lze využít internetové zdroje. Pokud je přání zákazníka složitější, kde je například nutné vytvořit kresby a převést je do elektronické podoby, potom je potřeba i více dní na zpracování návrhů.

Je možné si vybrat grafický papír?

Specializované grafické studio nebo tiskárna mají na výběr z více druhů grafických papírů, případně mohou snoubence nasměrovat do specializované prodejny papírů. Nejčastěji žádané papíry v poslední době jsou papíry kraftové pro svůj přírodní vzhled a papíry s přírodní strukturou. Při tisku luxusnějších svatebních oznámení jsou také velmi často využívány papíry metalické.

 

Ukázky návrhů oznámení s motivy dle přání zákazníka:

 

 

 

 

 

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 150px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2017/09/tiskoviny-svatebni-fotosvatebka.jpg); }