Jmenovky na svatební stůl

Jmenovky na svatební stůl

Jaké vybrat jmenovky?

Jmenovky sladěné s menu či oznámením

Pouze na Vás záleží, čemu vzhled jmenovek přizpůsobíte. Pokud zvolíte tištěné jmenovky „se stříškou“, můžete je ladit s menu či oznámením. Nebo tyto tři tiskoviny sladit mezi sebou. Ať už použijete stejný font písma, barvu, motiv či ornament, bude každopádně vidět, že jste si na celkovém dojmu dali záležet.

(Pokračování textu…)

Doplňkové tiskoviny s nápadem

Doplňkové tiskoviny s nápadem

Doplňkové tiskoviny s nápadem

Zatímco dříve se nevěsty spokojily se svatebním oznámením a případně pozvánkou ke svatební tabuli, dnes je všechno jinak.
Dnešní nevěsty prahnou po naplnění svých představ o celé svatbě a snaží se vyšperkovat každý detail k dokonalosti. Proto i původní rozsah a podoba doplňkových tiskovin se výrazně mění. Objevují se tiskoviny nové.

(Pokračování textu…)

Svatební menu

Svatební menu

Ženich s nevěstou si řekli své „ANO“, udělalo se pár fotek a teď honem ke svatební tabuli. Ale co bude k jídlu?  Ať už nadívaná křepelka nebo klasická svíčková, je dobré naznačit hostům, na co se mohou těšit a sice prostřednictvím svatebního meníčka. Menu na svatebním stole dotváří celkovou atmosféru svatby.

Pokud si nevyberete z katalogové nabídky výrobců svatebních tiskovin, můžete přijít i s vlastním návrhem nebo nápadem, jak byste si menu představovali. Některá specializovaná studia vaší představu mohou zrealizovat (například zde).

 

Druhy svatebních menu

  • jednoduché karty na výšku – zdaleka nejběžnější typ svatebního menu
  • otevírací menu – používá se zejména v případě, kdy je velmi mnoho textu a na jednoduchou kartu by se vše nevešlo
  • menu jako přebal příborů
  • kulaté menu – umísťuje se na talíře
  • menu v roličce – může být i se stojánkem

Svatební menu lze volně položit na stůl nebo umístit do držátka. Otevírací menu má také tu výhodu, že lze postavit bez jakýchkoliv pomůcek.

 

Netradiční svatební menu

Netradiční svatební menu

Svatební menu může být pojato mnoha způsoby. Většinou je zvykem sladit menu s dekoracemi na svatebním stole. Není to však pravidlem. Menu může bez problému i vybočit, protože přináší pro hosty důležité informace. Na svatební hostinu se každý těší jako na málo věcí v životě.
Nechte se inspirovat následujícími obrázky.

Netradiční svatební menu

 

Nemusíte se snažit být za každou cenu originální. Důležité je navodit u svatebního stolu příjemnou atmosféru, která zanechá ve vašich hostech dobré pocity. Svatební menu je jedním z mnoha „nástrojů“, jak toho dosáhnout a nemělo by být opomenuté.

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 150px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2017/09/tiskoviny-svatebni-fotosvatebka.jpg); }