JAK VYBRAT DODAVATELE SVATEBNÍHO OZNÁMENÍ + 13 OTÁZEK NA KTERÉ MUSÍTE ZNÁT ODPOVĚĎ PŘED UZAVŘENÍM ZAKÁZK

JAK VYBRAT DODAVATELE SVATEBNÍHO OZNÁMENÍ + 13 OTÁZEK NA KTERÉ MUSÍTE ZNÁT ODPOVĚĎ PŘED UZAVŘENÍM ZAKÁZK

Svatební oznámení není jen kus papíru. Jeho prostřednictvím oznamujete své rodině, blízkým a přátelům šťastnou novinu, že se budete brát. Ačkoliv je na internetu na výběr nepřeberného množství druhů svatebních oznámení, výběr toho pravého dodavatele nemusí být jednoduchý. Abyste se vyhnuli případnému zklamání, přinášíme vám návod, jak si vybrat tiskárnu.

Výběr svatebního oznámení není jednoduchý.  Mělo by odrážet vaši jedinečnost a zapadat do celkového stylu svatby. Myslete na to, že je to první věc, kterou vaši hosté uvidí. Mělo by jim ukázat, v jakém stylu se svatba ponese.

Výběr svatebního oznámení na internetu je dnes již běžný. Můžete si vybírat z nekonečných možností barev, vzorů, velikostí i stylů. Nebo si můžete navrhnout svoji vlastní unikátní grafiku a tu si nechat vytisknout.

Nebezpečím při výběru svatebního oznámení na internetu je, že oznámení nevidíte na vlastní oči. Nemůžete si na něj fyzicky sáhnout a ověřit si kvalitu tisku a papíru. Proto, zvláště, jste-li nároční a chcete mít vše podle Vašich představ, je dobré nechat si zaslat vzorek svatebního oznámení. Vzorky se obvykle zasílají s univerzálním textem, nebo zcela bez textu.

Také nezapomeňte na to, že každý monitor zobrazuje barvy trochu jinak. Takže se může stát, že vytištěné oznámení bude mít trochu jiný barevný odstín.

KDE SI NECHAT SVATEBNÍ OZNÁMENÍ VYTISKNOUT

Záleží, jaký očekáváte výsledek a jak je pro vás důležitá cena. Potřebujete-li oznámení co nejlevnější, potom stačí zajít do copy centra. Tomu však bude odpovídat i výsledek. Nejde jen o kvalitu tisku, ale také o kvalitu papíru. V copy centru budou mít křídový papír. Tyto papíry se však používají zejména na letáky a podobné propagační materiály. Na svatební oznámení jsou nevhodné, protože zpravidla působí levným dojem.

Oproti tomu ve specializovaných tiskárnách se svatební oznámení tisknou na grafické papíry vyšší gramáže. Běžné je mít na výběr z několika druhů papírů v gramážích od 260 do 350 g/m2. Grafické papíry mají často  různou strukturu, ale také různé odstíny. Mohou být bílé, krémové, světle hnědé, kraftové, metalické perleťové, vanilkově zlaté apod. Nelze přitom odhadnout dopředu, který papír bude pro daný typ tiskoviny nejlepší. K tomu slouží zkušební výtisky.

 

Jakmile najdete svatební oznámení, které se vám líbí, buď objednáte nebo zašlete dodavateli poptávku. Nelze než doporučit nejprve se u daného dodavatele podívat do sekce „otázky a odpovědi“ a „obchodní podmínky“, kde naleznete odpověď na většinu dotazů. Šetříte tak čas svůj i dodavatele. Dodavatel tak nemusí stále dokola vysvětlovat to samé a má tak víc času na vyřizování objednávek, což vede k zákazníkem jistě pozitivně vnímanému zkrácení dodacích lhůt. Také tím předejdete v řadě případů případným zklamáním, kdy jste si něco mysleli a ono to tak ve skutečnosti nebylo (a dodavatel na to na stránkách upozorňoval).

Také si dejte pozor na to, když dodavatel má na stránkách krásný obrázek svatebního oznámení s honosným lesklým zlatým písmem, luxusní barevnou obálkou, ale cenu uvádí za standardní provedení textu barvotiskem s dodáním klasické bílé obálky. Zákazníka může něco takového snadno uvést v omyl a nenaplnit jeho očekávání, že dostane to, co vidí na obrázku.

Před samotným zadáním vaší zakázky, bystě měli znát odpovědi na následující otázky.

13 OTÁZEK PRO DODAVATELE 

 1. Specializujete se na určitý druh svatebních oznámení (luxusní, přírodní atd.)?
 2. Máte k dispozici vzorníky vašich oznámení?
 3. Jaké druhy papírů máte v nabídce?
 4. Tisknete také dle vlastního návrhu? V jaké podobě návrh dodat? (formát, rozlišení atd.)
 5. Jaký je nejmenší počet kusů, od kterého tisknete?
 6. Nabízíte tisk speciálními technikami (slepotisk, ražba, tisk metalickými barvami atd.)
 7. Mohu si zvolit vlastní písmo, které nemáte v nabídce?
 8. Mohu si objednat vzorek oznámení? Případně kolik za něj zaplatím?
 9. Jaká je dodací lhůta od zadání zakázky? Nabízíte expresní tisk?
 10. Pošlete mi návrh oznámení před tiskem?
 11. Co se stane, když bude na oznámení chyba?
 12. Nabízíte nějaké slevy v případě objednání od určitého počtu?
 13. Nabízíte tisk dalších tiskovin ve stejném designu?

 

zdroj: www.printia.cz

Pokud budete mít možnost, běžte se k dodavateli podívat osobně. Už jen abyste viděli na vlastní oči kvalitu papíru a již vytištěná oznámení. Někteří prodejci prodávají pouze online a tuto možnost nemáte. V tomto případě hledejte o dodavateli co nejvíce referencí a prohlédněte si jeho portfolio. Hodně vám napoví také styl a způsob komunikace.

Sledujte naši stránku Svatebka.cz také na Facebooku.

 


KOUZLO GEOMETRIE PRO VAŠE SVATEBNÍ OZNÁMENÍ

Geometrické tvary a vzory jsou prostě v kurzu. Vidět je můžeme všude kolem nás. Není se tedy čemu divit, že tato posedlost geometrií pronikla také do světa svateb. Tento trend se nevyhnul ani svatebním tiskovinám, a proto jsme pro vás připravili inspiraci na geometrická svatební oznámení i další svatební tiskoviny.

Číst článek 

 

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2018/12/svatebni-tiskoviny-oznameni-pozvanky.jpg); }