Co je Save the Date a k čemu je dobré?

Co je Save the Date a k čemu je dobré?

Save the Date je oznámení, které se zasílá dlouho před samotným svatebním oznámením. Jde o anglosaský zvyk, u nás ne příliš rozšířený. Volný překlad by mohl znít „zapište si do diáře“ nebo „zapište si datum“. Trochu výstižnější by byl překlad „předoznámení“, ale ten se jak jistě chápete neujme. 
Lidé, kteří oznámení Save the Date obdrží, si mohou zapsat do diáře termín svatby i několik měsíců dopředu. S rozesláním samotných svatebních oznámení potom není potřeba pospíchat. Stačí je poslat i jen dva týdny před svatbou.
Největší přínos tohoto postupu spočívá v tom, že si hosté mohou naplánovat dovolenou co nejlépe s ohledem na svatby, tzn. tak, aby mohli přijít na podobné významné akce v co nejhojnějším počtu. Save the Date odešlete několik měsíců předem a tedy je větší pravděpodobnost, že hostů přijde na svatbu o trochu více. Navíc se ženich s nevěstou nemusí tolik stresovat s přípravami, což je zvláště problematické, nechávají-li si vyhotovit svatební oznámení na míru. Někdy trvá výroba svatebních oznámení na míru i měsíc a více.

zapište si do diářeProč se zatím u nás nerozšířilo?

Save the date je u nás poměrně nová záležitost a rozesílání zatím není v české společnosti zažito. Je na zvážení snoubenců, zda se vyplatí pomocí Save the Date pojistit a mít co nejvíce svatebních hostů či nikoliv.

Co by mělo být na Save the Date?

Jméno a příjmení nevěsty a ženicha, datum svatby a poznámka, že svatební oznámení bude následovat. Je také možné uvést místo svatby. Vše ostatní je grafika, typografie, fotografie nebo obrázky. Grafické podobě se meze nekladou. Předpozvánky mohou a nemusí být sladěné se svatebním oznámením.

Kdy je „předpozvánky“ zbytečné posílat?

Některé páry si užívají svatbu jen ve velmi úzkém rodinném kruhu nebo i bez rodinných příslušníků (např. berete-li se u moře). V takovém případě opravdu bohatě postačí poslat jenom svatební oznámení.

 

Uložit

Uložit

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2017/09/tiskoviny-svatebni-fotosvatebka.jpg); }