Svatební oznámení na míru – jak najít grafika a tiskárnu

Ve specializovaných e-shopech naleznete tisíce katalogových pozvánek. Co však dělat, když máte nějaký nápad, který na žádném vzoru není k vidění? V takovém případě se nabízí ještě možnost nechat si svatební oznámení navrhnout a vyrobit na zakázku – přesně podle vašich požadavků. Poradíme vám jak na to.

Svatební oznámení na míru si nechávají budoucí novomanželé vyrobit když mají zajímavý nápad. Mnohdy takový nápad vychází z příjmení. Nevěsta se třeba jmenuje Kočková a ženich Strnad. Hlavním motivem bude patrně obrázek kočky a strnada. Častějším případem je promítnutní zálib novomanželů. Na ukázce níže je zřejmá záliba nevěsty a ženicha ve psím plemeni Shiba-Inu.

svatební oznámení na míru psiNavrhnout takové oznámení není přitom vůbec jednoduché. Shiba-Inu je japonské plemeno psů. Květy na oznámení nejsou vybrané náhodně. Jedná se o květy japonské třešně Sakura. Náročné je nejen zvolit vhodné grafické prvky, ale také barevnost a písmo. Grafik musí mít bohaté zkušenosti s grafikou obecně, ale především s navrhováním svatebních oznámení.

svatební set

Grafik je specialista na práci s grafickými prvky, fotografiemi, písmem a barvami. Grafik bez problému zvládne například vytvořit siluety psů jako na uvedeném příkladu, ale bude mít problém namalovat květy sakury akvarelem. Hledáte-li někoho, kdo by vám nakreslil obrázek, musíte se obrátit na výtvarníka. Grafik ale může umět takové květy najít v nějaké fotobance a přepracovat do použitelné podoby.

Jak vybrat grafika?

Při výběru grafika resp. grafičky se podívejte do portfolia. Pokud v něm najdete alespoň několik pěkných svatebních oznámení. Máte napůl vyhráno.
Nenechte se zlákat nízkou cenou. Pod cenu musí jít většinou grafici, kteří nemají kvalitní portfolio. Běžná cena za grafické práce je od 600 Kč/hod. Grafický návrh trvá vytvořit zpravidla od půl hodiny až po několik hodin. Cena grafického návrhu se pohybuje od 300 Kč do 2500 Kč. (Grafický návrh jako na zde uvedené ukázce by vycházel mezi 1000 až 1500 Kč.)

Kde si nechat svatební oznámení vytisknout?

Záleží jaký očekáváte výsledek a jak je pro vás důležitá cena. Potřebujete-li oznámení co nejlevnější, potom stačí zajít do kopírky. Tomu však může odpovídat i výsledek. Nejde jen o kvalitu tisku, ale především o kvalitu papíru.
V copycentru budou mít křídový nebo hlazený papír. Tyto papíry se však používají především na „lepší“ letáky. Oproti tomu ve specializovaných tiskárnách se svatební oznámení tisknou na grafické papíry vyšší gramáže. Běžné je mít na výběr z několika druhů papírů v gramážích od 260 do 350 g/m2. Ideální je 300 g/m2. Grafické papíry mají nejen různou strukturu, ale také odstíny. Mohou být krémové, světle hnědé, kraftové, metalické perleťové, vanilkově zlaté apod.

Při oslovování tiskáren si zjistěte:
• jaké mají v nabídce papíry
• jak rychle tisknou (standardní termín je do dvou týdnů)
• dokáží-li tisknout i expresně
• jaké zvládají techniky tisku (specializované tiskárny běžně dokáží i tisk zlatou nebo perleťovou barvou, výsek různých tvarů, slepotisk)

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2017/09/tiskoviny-svatebni-fotosvatebka.jpg); }