Jmenovky na svatební stůl

Jaké vybrat jmenovky na svatební stůl?

Jmenovky sladěné s menu či oznámením

Pouze na Vás záleží, čemu vzhled jmenovek přizpůsobíte. Pokud zvolíte tištěné jmenovky „postavené na stříšku“, můžete je ladit s menu či oznámením. Nebo tyto tři tiskoviny sladit mezi sebou. Ať už použijete stejný font písma, barvu, motiv či ornament, bude každopádně vidět, že jste si na celkovém dojmu dali záležet.

Jednoduché jmenovky

Pokud nemáte tištěné menu, nebo jen nechcete mít vše ve stejném stylu, univerzální jmenovkou určitě nic nezkazíte. Jednoduché, dobře čitelné jmenovky použijte například v případě, kdy máte více výrazných dekorací na stole. Můžete přizpůsobit například typ a barvu papíru celkovému stylu stylu, do kterého ladíte svatbu.

Speciální jmenovky

Ze jmenovek můžete udělat také dominantu stolu. Kreativitě se meze nekladou, a tak namísto klasických „stříšek“ můžete jmenovky udělat jako visačky, nebo jim vytvořit originální stojánek např. z kolíčku na prádlo. Aktuálním trendem jsou jmenovky vytvořené ze dřeva a to tím způsobem, že je větev stromu nařezaná příčnými řezy na malé „medailonky“, na kterých jsou napsána jména hostů. Zajímavé jsou také stojánky na jmenovky vytvořené z korkových špuntů, nebo jména napsaná na dekorační oblázky.

Jmenovkou lze ozdobit i sklenku na přípitek. Takovouto jmenovku lze vyrobit v nekonečném množství variant, od obyčejných papírových koleček se jménem, po složité, laserem vyřezávané ornamenty. Jmenovka je nařízlá tak, aby se dala „zasadit“ na okraj sklenky podobně jako je tomu s ovocem u koktejlů.

 

Zasedací pořádek na svatební hostině

Při plánování svatební hostiny je vedle menu důležitým prvkem zasedací pořádek, který je díky jmenovkám přehledný a nedochází k organizačním zmatkům. Chcete-li, aby nedocházelo k trapným momentům, kdy svatebčané hledají kam a hlavně s kým se usadit, je šikovné mít připravený arch s obrázkem či tabulkou zasedacího pořádku na viditelném místě. Zde si host najde své jméno, případně i číslo stolu a vyrazí rovnou ke svému místu, které je označeno jeho jmenovkou. Pokud si snoubenci dají se zasedacím pořádkem práci, odměnou jim bude dobře proudící zábava díky tomu, že do blízkosti k sobě posadí vhodné hosty, kteří se znají nebo sdílí podobné zájmy a živostní styl.

Pokud je Vaše menu doplněno o vegetariánské či veganské pokrmy, hodí se mít jmenovku doplněnou písmenem či symbolem, který znázorní, že zde sedí nejedlík masa či jiných živočišných produktů. Takový host se pak nemusí nervózně vyptávat, jestli se s ním při přípravě jídla počítalo.

 

 

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(http://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2017/09/tiskoviny-svatebni-fotosvatebka.jpg); }