MINIMALISTICKÉ SVATEBNÍ OZNÁMENÍ ANEB KRÁSA V JEDNODUCHOSTI

MINIMALISTICKÉ SVATEBNÍ OZNÁMENÍ ANEB KRÁSA V JEDNODUCHOSTI

Svatební oznámení je to první, co vaši budoucí hosté uvidí. Mělo by odrážet vaši jedinečnost a být v souladu se stylem vaší svatby. Dnes vám přinášíme inspiraci na minimalistická svatební oznámení. Právě v jejich jednoduchosti je skrytá jejich dokonalost.

Svatební oznámení v duchu minimalismu je elegantní a jednoduché. Jeho (většinou) jednobarevné provedení dává prostor pro využití různých technik tisku a zajímavého písma, nebo ruční kaligrafie.

Svatební oznámení můžete ozvláštnit těmito technikami:

Slepotisk

Reliéfní vytlačení do papíru, kdy nejvíce viditelného efektu je dosahováno u nepotištěných ploch (např. celoplošný ornament, velký monogram apod.)

Ražba

Ražba je technologie formování materiálu úderem nebo tlakem prováděná pomocí raznic. Efekt lesklých perleťových ploch, nebo zlatého, či stříbrného písma.

Hluboká ražba

Efekt lesklých ploch středně zahloubených do papíru.

Debosování

Debosování vytváří efekt zahloubení do papíru Jde o vtlačování textu, nebo reliéfu směrem dolů.

Knihtisk 

Efekt zahloubeného písma, či grafiky matnými, či lesklými barvami na speciálním knihtiskovém stroji.

Tvarový výsek 

Vysekání jednoduššího tvaru např. půlkruh, kapsa, srdce apod.

                                         

Vyřezávání laserem

Tam, kde již tvarový výsek nestačí, lze použít pro složité tvary vyřezání laserem – např. krajka

Velmi důležitá je u tohoto typu svatebního oznámení volba písma. Díky jednoduchému podkladu můžete volit extravagantnější typy písma. Velmi oblíbené jsou nyní fonty imitující ruční kaligrafii.

Nezapomeňte však, že svatební oznámení v tomto duchu musí být velmi kvalitně zpracované, protože pozornost při obdržení takového svatebního oznámení bude zaměřena, na každý detail. U minimalistických oznámení nic nepřebývá, ani nic nechybí. V jednoduchosti je přeci krása.

Líbí se vám minimalistický styl?

Sledujte naši stránku Svatebka.cz také na Facebooku.

 


SVATEBNÍ OZNÁMENÍ (A NEJEN TA) Z PLEXISKLA

Svatební oznámení i další svatební tiskoviny si většina z nás spojuje s papírem. Jak by také ne. Už pár desítek let je papír základním materiálem pro jejich výrobu. Doba jde ale stále kupředu a pomalu se začínají objevovat další zajímavé materiály, pro výrobu svatebních tiskovin.

Číst článek

 


 

TAGS:

.cata-page-title, .page-header-wrap {background-color: #e49497;}.cata-page-title, .cata-page-title .page-header-wrap {min-height: 250px; }.cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .title-subtitle *, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs, .cata-page-title .page-header-wrap .pagetitle-contents .cata-breadcrumbs *, .cata-autofade-text .fading-texts-container { color:#FFFFFF !important; }.cata-page-title .page-header-wrap { background-image: url(https://www.svatebka.cz/wp-content/uploads/2018/12/svatebni-tiskoviny-oznameni-pozvanky.jpg); }